Diş Beyazlatma

Diş Beyazlatma

Beyazlatma Prosedürü Neler İçeriyor?

Üründeki aktif madde Hidrojen Peroksit veya Carbamid Peroksittir. Bu maddeler hem diş hekimi tarafından (Ofis Tipi Beyazlatma) hemde hastalar tarafından (Ev Tipi Beyazlatma) uygulanabilir. Aktif maddenin uygulamada kimyasal olarak yıkımı ile açığa çıkan oksijen dişin mine tabakasının içerisine nüfus ederek dişin daha açık bir renk alması sağlanır. Maksimum sonucu alabilmek için hem ofis tipi hem de ev tipi beyazlatmanın kombinasyonunu önermekteyiz.

 

Beyazlatma Prosedürü Ne Kadar Zaman Alır?

İlk olarak, diş hekimi model elde edilmesi için ölçü alır. Takip eden randevuda özel olarak hazırlanmış şeffaf bir plak beyazlatma ajanıyla beraber hastaya nasıl kullanacağı anlatıldıktan sonra teslim edilir. En fazla bir hafta içerisinde memnun edici sonuçlar elde ediir. Ofis tipi beyazlatmada ise 45 dakika içerisinde son teknoloji beyazlatma cihazıyla mükemmel sonuçlar elde edilmektedir.

Beyazlatma Ne Zaman İşe Yaramayabilir?

Beyazlatma sadece mevcut dişlerin renginde açıklık sağlar. Lamina Veneer’ler veya tam seramik zirkoynya kaplamalar özel olarak seçilen bir renge dönüşüm için ayrıca farklı seçeneklerdir. Beyazlatma sadece doğal dişerde işlevseldir. Takım dişler, damak dişler, kaplamalar veya laminalarda etkisizdir.

 

Diş Beyazlatma Gereksinimleri Nelerdir?

Dişlerin yüzeyinden hiçbir şekilde aşındırma yapılmadan, sadece diş yüzeyine ışın uygulanarak kolaylıkla yapılan işlemlerdir.

 

Baton Dişler İnci Gibi Bembeyaz Mıdır?

Hayır. Birçok dişte bir nebzede olsa sarımı bir renk vardır. Bazıları daha bej, çok azı tam olarak beyazdır. Dişer yaş ilerledikçe koyulaşır ve renklendirici içeren yemeklere, çay, kahve ve kola gibi içeceklere maruz kalarak yüzeylerinde lekelenmeler olur. Bazı dişlerde antibiyotik kullanımına veya çok küçük kırıklara bağlı olarak içten renklenmeler olabilir.

 

Diş Beyazlatma İçin Dikkat Edilecek Hususlar Nelerdir?

Hem offs tipi hemde ev tipi beyazlatma olsun hasta motivasyonu çok önemlidir. Diş hekiminizin hastalara önerdiği direktifler doğrultusunda hareket etmeli ve takip randevularına eksiksiz gelmelisiniz. Çay, kahve, sigara ve renklendirici ajanlar içeren yemeklerden kaçınmalısınız. Beyazlatmanın uzun vadede geri dönüşümünün daha kötü sonuçlar doğurmaması için diş hekiminizle koopere bir şekilde hareket etmelisiniz.

 

Diş Beyazlatma Sonucunda Mutlu Olacak Mıyım?

Tedavi sonuçları doğal dişlerin orjinal renklerine göre değişiklik gösterir. Dişler zamanla koyulaşma eğilimi gösterebilirler. Beyazlatmanın etkisi bir ile iki yıl içerisinde sonlanır. Hastaların ağız hijyenlerine göre bu süre artabilir. Beyazlatmanın ilk günlerinde hastalar yaygın diş hassasiyetinden şikayetçi olabilirler. Bu durum kısa bir sürede geçer. Diş hekiminiz hassasiyetiniz için gerekirse hassasiyet giderici jel uygulayarak durumun üstesinden gelebilir.